Posted on Dodaj komentarz

Jak przygotować się do sesji portetowej – 5 prostych kroków.

Modelka: Ola @ Revs Models

Praca z ludźmi, w fotografii i każdej innej dziedzinie, może być ekscytująca, ale też bardzo stresująca i wymagająca. Im lepiej przygotujesz się do sesji portretowej, tym bardziej zminimalizujesz ryzyko niepowodzenia lub niezadowolenia — swojego czy osoby fotografowanej. W kilku prostych punktach podpowiem Ci, na co zwrócić uwagę w trakcie organizacji i tuż przed wyjściem na sesje.

  1. Ustal szczegóły z osobą, którą fotografujesz. Omówcie nie tylko ubiór czy makijaż, ale ustalcie jasno datę, godzinę, miejsce spotkania, wymieńcie się numerami telefonów.
  2. Przygotuj wcześniej sprzęt fotograficzny. Sprawdź, czy masz przygotowane i spakowane do jednego plecaka: sformatowane karty, naładowane (jeden zapasowy!) akumulatory, dodatkowo możesz spakować blendę i statyw.
  3. Jeśli fotografujesz w domu dostosuj przestrzeń do sesji przed przyjściem osoby fotografowanej. Może to wymagać np. przesuwania mebli czy zdjęcia dekoracji.
  4. Przemyśl, na jakich zdjęciach najbardziej Ci zależy — przygotuj kilka „zdjęć-inspiracji Twoich ulubionych fotografów lub zapisz na kartce pomysły na pozy i kadry. W ten sposób skupisz się na starannej realizacji konkretnego planu.
  5. Zapakuj kilka rzeczy, które mogą się przydać w trakcie sesji takich jak krem nawilżający, szczotka czy prosta czarna koszulka.

 

Dzięki tym kilku prostym wskazówkom będziesz przygotowany i poczujesz się pewniej — szczególnie zaczynając swoją przygodę z fotografią ludzi!

Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *